یکی از پرکاربردترین تجهیزات آبرسانی که عمدتا در سیستم های گرمایشی و سرمایشی مانند موتور خانه و پکیج کاربرد داشته و وظیفه گرداندن آب را برعهده دارد، پمپ سیرکولاتور لئو می باشد که به دلیل مرغوب بودن جنس بدنه و قطعات از پرفروش ترین تجهیزات در بازار بشمار می رود. برای آنکه بدانیم پمپ سیرکولاتور چیست و کارکرد آن چگونه است و داشتن تجربه خرید مدل مناسب بهمراه گارانتی معتبر، در این مقاله قصد داریم مشخصات فنی انواع مدل های این محصول را مورد بررسی قرار دهیم. برای آگاهی از مدل متناسب با نیازتان و لیست قیمت پمپ سیرکولاتور لیو تا انتهای متن با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب و خرید پمپ سیرکولاتور لئو

وظیفه اصلی پمپ سیرکولاتور لیو مانند دیگر محصولات مشابه به گردش درآوردن سیال می باشد و در کاربری های متنوعی مانند سیستم های گرمایشی و سرمایشی تاسیسات ساختمان، تصفیه آب، کاربری های صنعتی، در صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی و همچنین در اماکنی که با انرژی خورشیدی کار می کنند، مورد استفاده قرار می گیرند. از نکات مهم در انتخاب و خرید پمپ سیرکولاتور لئو باید از مشخصات فنی محصول و انواع مدل های آن آگاهی داشت تا بتوانید مدل متناسب با نیازتان را خریداری نمایید. این تجهیزات در مدل های خطی و سه دور تولید می شوند و برای سیرکوله کردن یا گرداندن آبگرم و آب سرد در یک سیکل بسته طراحی می شود. انواع مدل های این محصول در محدوده درجه دمای 2 – تا 110 درجه سانتی گراد قابلیت کارکرد دارند و سیرکوله کردن آب داغ از شاخصه های منحصربفرد این نوع تجهیزات آبرسانی به شمار می رود.

از دیگر نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب و خرید پمپ سیرکولاتور لئو به آن توجه داشته باشیم، علاوه بر نوع کاربری، نوع ساختار آنها است که برای به گردش درآوردن سیال تمیز و عاری از ذرات درشت طراحی شده و جنس بدنه این تجهیزات از چدن مرغوب ساخته می شود و کمپانی لئو به دلیل بالا بردن مقاومت این محصولات از زنگ زدگی و پوسیدگی در ساخت بدنه و پروانه از چدن ضد زنگ HT200 و جنس سیم پیچ الکتروموتور از مس می باشد تا در قرار گرفتن در مسیر لوله های آب و کارکرد دائم در رطوبت زیاد دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نگردد. این تجهیزات آب بندی شده و از طول عمر بالایی برخوردارند. در ادامه به بررسی مشخصات فنی انواع مدل ها خواهیم پرداخت که بدیهی است قیمت پمپ سیرکولاتور لیو به مدل آن بستگی دارد.

انواع پمپ سیرکولاتور لئو

در معرفی انواع پمپ سیرکولاتور لئو باید گفت که این محصول در دو مدل خطی و سه سرعته تولید می شوند. مدل های خطی سایز بزرگتری نسبت به مدل های سه دور دارند و در سیستم های سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل کاربردشان در مصارف خانگی و تاسیسات انواع ساختمان ها، از کاربرد بالایی برخورداند. به دلیل ابعاد بزرگتر نیز پمپ سیرکولاتور خطی لیو در سیرکوله کردن سیال در ظرفیت های بالاتری، نسبت به مدل های سه دور یا سه سرعته، کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.
مدل های سه دور نیز از ابعاد کوچکتری برخوردار بوده و برای افرادی که به دنبال خریدن این محصول برای موارد کاربری با ظرفیت کم در واحدشان هستند، گزینه مناسبی محسوب می شود که بعنوان پمپ سیرکوله پکیج و یا شوفاژ پکیج نیز در بازار شناخته شده و در سیستم های گرمایشی مرکزی مانند موتور خانه، پکیج و تهویه مطبوع (در ظرفیت های پایین تر) کاربرد دارد. شما مخاطبین گرامی می توانید با خیال آسوده از ما بعنوان نمایندگی پمپ لئو با سابقه بالا این تجهیزات آبرسانی را خریداری نمایید. در ادامه به معرفی انواع این محصولات پرداخته ایم.

پمپ سیرکولاتور خطی لئو

پمپ سیرکولاتور خطی لئو در انواع مدل های LLP32, LLP40, LLP50, LLP65, LLP80 از سایز 1.5 اینچ تا 4 اینچ و توان 1.5 کیلو وات تا 132 کیلو وات تولید می گردند که میزان دبی (حجم آب عبوری) و هد (ارتفاع) آنها با یکدیگر متفاوت است. دبی این پمپ ها از 7.5 تا 760 متر مکعب بر ساعت و هد آنها تا حداکثر ارتفاع 88 متر در نظر گرفته شده و با منبع تغذیه برق تکفاز و سه فاز کار می کنند. بدیهی است که شما باید بهنگام خرید پمپ سیرکوله خطی لیو میزان دبی و هد مورد نیاز کاربری تان را محاسبه کرده و تجهیزات مناسب نیازتان را خریداری نمایید.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، سایز و ابعاد این مدل نسبت به مدل های سه دور بزرگتر بوده و در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند و در دامنه دمایی 0 تا 90 درجه سانتیگراد قابلیت پمپاژ و به گردش در آوردن سیال آب و سیال نزدیک به آب (بدون ذرات جامد و ذرات شیمایی و ساینده) را دارند. دهانه خروجی و ورودی این پمپ ها فلنجی می باشد که توسط کمپانی لئو برای افزایش طول عمر دستگاه و سهولت در نگهداری آن به اینگونه طراحی و تولید شده است.

جنس شفت پمپ سیرکوله لیو از استیل 302 ساخته شده که از مقاومت بالایی در زنگ زدگی و خوردگی برخوردار است. جنس بدنه و پروانه نیز در این مدل از چدن تولید شده که همانطور که بالاتر اشاره کردیم، چدن به کار رفته در این تجهیزات ضد زنگ بوده و در اثر کارکرد در شرایط با رطوبت بالا، دچار پوسیدگی نمی گردد. الکتروموتور در این مدل از نوع هوا خنک می باشد و کارکرد پمپ سیرکولاتور خطی لئو این تجهیزات مدل خطی نیز به اینصورت است که شفت و الکتروموتور در یک راستا قرار داشته و پروانه نیز روی شفت قرار دارد که با قدرت الکتروموتور به چرخش در آمده و با تبدیل انرژی الکتریکی موتور به انرژی جنشی، فشار سیال را افزایش داده و باعث به گردش در آمدن آن می گردد.

پمپ سیرکولاتور سه سرعته لئو

پمپ سیرکولاتور سه سرعته لئو برای به چرخش در آوردن آب سرد و آب گرم در کاربری های متنوعی کاربرد داشته و در مدل های LRP15, LRP25, LRP32, LRP36, LRP40 در ابعاد 1.2 اینچ تا 2 اینچ و توان 07/0 تا 27/0 وات با منبع برق تکفاز تولید می گردند. دبی این پمپ ها از 23 تا 170 متر مکعب و دبی آنها تا حداکثر 11.5 متر می باشد که این فاکتور روی قیمت پمپ سیرکوله لیو مدل سه سرعته تاثیر بسزایی دارد. ورودی و خروجی این محصول از نوع فلنجی و رزوه ای بوده و دارای الکتروموتور آب خنک می باشد. این مدل برای سیرکوله کردن سیال و همچنین جهت پمپ برگشت آب گرم مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس بدنه پمپ در انواع مدل های سیرکوله سه سرعته لیو از چدن و برنز و جنس پروانه از چدن و پلی فنیلن اکسید تولید می گردد و محصول از مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی برخوردار است. محدوده دمایی این مدل از 2- تا 110 درجه سانتیگراد می باشد و به دلیل کارکرد مطلوب این مدل در دامنه دمایی گسترده و در درجه دمایی بالا، بعنوان پمپ سیرکولاتور سه سرعته لئو شوفاژ پکیج در سیستم های گرمایشی مانند پکیج، موتورخانه و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر ویژگی ها و مزایای این مدل می توان به کم صدا و کم مصرف بودن آن اشاره کرد.

پمپ سیرکولاتور لئو

مشخصات فنی و کاتالوگ پمپ سیرکولاتور لئو

پمپ سیرکولاتور لئو دارای دو قسمت الکتروموتور و پروانه می باشد و پروانه روی میله شفت ( که به الکتروموتور متصل شده) سوار می شود و با کارکرد الکتروموتور، پروانه به حرکت در آمده و فشار و سرعت سیال را افزایش می دهد. مشخصات فنی این نوع تجهیزات آبرسانی چندان پیچیده نبوده و می توان گفت که بالاتر به برخی از آنها اشاره کردیم. از مهم ترین قطعات این محصول پروانه آن است که آب را پرفشار به سمت دریچه تخلیه هدایت کرده و باعث به چرخش در آمدن سیال می شود. در هنگام انتخاب و خریداری این نوع تجهیزات آبرسانی نیاز است تا با توجه به نوع کاربری، مدل مناسب کاربری تان را انتخاب کرده و می توانید در کاتالوگ پمپ سیرکولاتور لئو، مشخصات فنی هر محصول اعم از سایز، توان برق مصرفی و هد و دبی انواع مدل های سیرکوله را مطالعه نمایید.

از مزایای استفاده از این نوع تجهیزات به تامین فشار آب مورد نیاز و همچنین کمک به صرفه جویی در مصرف آب و برق اشاره داشت که قیمت پمپ سیرکولاتور لیو با توجه به مزایای ذکر شده و کاهش مصرف انرژی مقرون به صرفه بنظر می رسد. کارکرد این محصول نیز به اینصورت باعث کاهش مصرف می گردد که با باز کردن شیر آب و در صورت نیاز به استفاده از آب، پمپ با سرعت آب را به سمت لوله ها هدایت می کند.

لیست قیمت پمپ سیرکولاتور لئو

نسبت به دیگر انواع پمپ در برندهای مختلف، قیمت پمپ سیرکولاتور لئو چندان بالا نیست و این محصولات علیرغم کیفیت مرغوب قطعات و راندمان بالا از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردارند. علاوه بر اینکه تجهیزات آبرسانی مدل سیرکوله لیو دارای طول عمر بالایی هستند، از تنوع بالایی در سایز و مدل نیز برخوردار بوده و در ظرفیت های متنوعی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. برای آگاهی از لیست قیمت پمپ سیرکولاتور لیو می توانید با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایید و از قیمت به روز محصولات آگاهی پیدا کنید. بعد از خریداری، این کالاها در کوتاه ترین زمان ممکن، بهمراه گارانتی برایتان به سراسر کشور ارسال خواهد شد.

خدمات پس از فروش و گارانتی پمپ سیرکولاتور لئو

لئو از برترین کمپانی های سازنده تجهیزات آبرسانی در کشور چین بشمار می رود که در کشورهای متعددی دارای نمایندگی می باشد و در ایران مدت گارانتی پمپ سیرکولاتور لئو 24 ماه می باشد و محصولات این برند توسط شرکت فناوران تهویه پیام با این خدمات ارائه می شود.

لوگو فناوران تهویه پیام