بوستر پمپ لئو (leo)

از سری تجهیزات آبرسانی که در ظرفیت های بالا توان پمپاژ و تقویت فشار مورد نیاز را دارد، بوستر پمپ لئو می باشد که خرید آن بمنظور آبرسانی و آتشنشانی صورت می گیرد و قیمت بوستر های لیو نیز به انواع مدل های آن بستگی دارد. در ادامه به مشخصات فنی، گارانتی، خدمات پس از فروش و جزئیات بیشتری درباره این نوع تجهیزات ساخت برند لئو پرداخته ایم.

ویژگی های کلی خرید بوستر پمپ لئو

در رابطه با ساختار این نوع تجهیزات لازم به توضیح است که از قرار هم گرفتن چند الکتروپمپ در مدار آنها، ساخته می شوند و به دلیل میزان هد و دبی بالای آنها خرید بوستر پمپ لئو بمنظور تامین فشار آب مجتمع ها، ساختمان های تجاری، مصارف صنعتی، فرودگاه، بیمارستان، مصارف کشاورزی، گلخانه ها، تولید باران مصنوعی و همچنین تامین آب مورد نیاز سیستم های اطفاء حریق آتشنشانی صورت می گیرد. این نوع تجهیزات آبرسانی با قرار گرفتن دو یا تعداد بیشتری الکتروپمپ در کنار هم روی شاسی مادر و بصورت یکپارچه قرار می گیرند و از دیگر قطعات آنها می توان از کلکتورهای مکش و دهش، سوئیچ فشار، مانومتر، اتصالات تبدیل، فلنج ها و تابلوی برق و کنترلر نام برد.

می توان گفت که از مهم ترین قطعات و اجزای بوستر ها تابلو برق آنهاست که وظیفه کنترل اجزای مختلف دستگاه و راه اندازی پمپ ها را بعهده دارد که در صورت نیاز، به آنها کد فرستاده و فرمان کارکرد را صادر می کند. کنترلر همچنین میزان هد (ارتفاع) و دبی (حجم آب عبوری) دستگاه را کنترل می نماید. پمپ ها بر حسب نیاز، به نوبت خاموش و روشن شده و فشار آب مورد نیاز را تامین می نمایند. پرشر سوئیچ میزان دبی آب را تنظیم می کند.

از دیگر ویژگی های این محصول ساخت کمپانی لئو قابلیت تعویض و تعمیر الکتروپمپ خراب یا آسیب دیده، بدون نیاز به خاموش کردن کل سیستم می باشد. به اینصورت که دیگر پمپ ها به کارکردشان ادامه داده و خللی در تامین فشار آب مورد نیاز صورت نمی گیرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این تجهیزات قابلیت زون بندی است که برای استفاده در مصارف آبرسانی، می توان منطقه را تقسیم بندی کرده و هر الکتروپمپ را برای تامین فشار آب یک منطقه در نظر گرفت. قیمت بوستر پمپ لئو به تعداد پمپ های تعبیه شده در مدار دستگاه بستگی دارد.

انواع بوستر پمپ لئو

همانطور که اشاره کردیم، انواع بوستر پمپ لئو برای مصارف کاربری متعددی مورد استفاده قرار می گیرند که بر اساس نوع کاربری، ساختار آنها کمی متفاوت است. این تجهیزات در دو نوع آبرسانی و آتشنشانی تولید می گردند و از لحاظ دور موتور نیز در دو نوع اینورتر و معمولی ساخته می شوند که در مدل های اینورتر موتور با دور متغیر کار می کند. در ادامه به مشخصات فنی و جزئیات هر مدل پرداخته ایم. شما مخاطبین گرامی می توانید برای آگاهی از لیست قیمت بوستر پمپ لئو (به روز) با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بوستر پمپ آبرسانی لئو

نوع موتور در بوستر پمپ آبرسانی لئو از نوع اینورتر دار دور متغیر است و کارکرد الکتروموتور آنها نیز از نوع گریز از مرکز می باشد.  این نوع تجهیزات برای آبرسانی و تامین فشار آب مجتمع ها، برج ها و ساختمان های بلند و همچنین در مصارف کشاورزی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. شما مشتریان گرامی می توانید برای مشاوره رایگان در این خصوص و انتخاب و انواع پمپ لئو در ظرفیت و میزان هد و دبی متناسب با نیازتان با کارشناسان ما صحبت نمایید.

بوستر پمپ آتشنشانی لئو

بالاتر اشاره کردیم که تفاوت بوستر پمپ آتشنشانی لئو با آبرسانی در نوع موتور و ساختار آن است. در بوستر های آتشنشانی موتور با دور ثابت کار کرده، بصورت یکنواخت فشار آب مورد نیاز سیستم اطفاء حریق را تامین می نماید و وظیفه اصلی آن ثابت نگه داشته فشار مورد نیاز جهت خاموش کردن حریق می باشد.

مشخصات فنی و کاتالوگ بوستر پمپ لئو

از مشخصات فنی بوستر پمپ لئو که در کاتالوگ محصول نیز ذکر شده است، می توان به وجود یک مخزن در کنار الکتروپمپ ها اشاره کرد که این مخزن معمولا دیافراگمی بوده و عموما مقداری آب را ذخیره می نماید تا در صورت نیاز به سمت لوله ها هدایت کند. قرار داشتن یک منبع دیافراگمی در کنار بوسترها همچنین از مداوم خاموش و روشن شدن الکتروپمپ ها جلوگیری کرده و مانع استهلاک و خرابی آنها می گردد؛ همچنین به افزایش طول عمر آنها کمک می کند. برای آگاهی شما عزیزان نوع ساختار، نحوه عملکرد و همچنین انواع مدل ها و کارکرد بوستر پمپ های لئو را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه بیشتر به معرفی اجزای تشکیل دهنده این محصول پرداخته ایم.

اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ لئو

الکتروموتور و پمپ: از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ لئو پمپ آن می باشد که تعداد آنها به میزان هد و دبی مورد نیاز بستگی دارد. الکتروموتور تعبیه شده در بوسترها دارای 1450 و 2900 دور در دقیقه می باشد و با برق تکفاز و سه فاز کار می کنند. لازم به توضیح است که پمپ های تعبیه شده در مدار بوستر های لئو دارای ساختار گریز از مرکز بوده و از نوع پمپ طبقاتی و تک پروانه در این دستگاه ها نصب می گردد.

تابلو برق:  تابلو برق یا کنترلر در بوستر های لیو بصورت تمام اتوماتیک بوده و بطور هوشمند به دیگر اجزای محصول کد فرستاده و فرمان کارکرد یا خاموش شدن آنها را صادر می نماید. همچنین تابلو برق از بروز نوسانات برق به دستگاه جلوگیری کرده و مانع سوخت الکتروموتور ها می گردد.

کلکتورهای مکش و دهش: سیال آب از طریق کلکتورهای مکش وارد دستگاه می شود. فشار آب بعد از عبور از پروانه افزایش یافته و از طریق کلکتور دهش خارج می گردد. این قسمت شامل اتصالات، شیر آلات، شیر فلکه، لرزه گیر، صافی و فلنج می باشد که در روند این کارکرد به دستگاه کمک می کنند. جنس این کلکتورها برای استفاده در مصارف بهداشتی و برای آب شرب، از آلیاژ مرغوب ضد زنگ ساخته شده است.

مخزن دیافراگمی: همانطور که بالاتر اشاره کردیم، از دیگر اجزای تشکیل دهنده بوستر پمپ لیو، مخزن دیافراگمی می باشد که در کنار الکتروپمپ ها در مدار نصب شده و بطور مداوم مقداری آب را ذخیره می نماید تا در هنگام نیاز، سیال آب را با فشار مناسب به سمت لوله ها هدایت کند. استفاده از این مخزن از خاموش و روشن شدن مداوم پمپ ها جلوگیری کرده و مانع استهلاک آنها می گردد.

پرشر سوئیچ یا ترانسمیتر: پرشر سوئیچ یا مانومتر در بوسترهای لئو میزان هد و دبی و فشار ورودی و خروجی دستگاه را تنظیم می کند. این قطعه همچنین مقدار فشار هر کدام از الکتروپمپ ها را به کنترلر گزارش می دهد و در بوستر های دور ثابت جهت تنظیم حداقل و حداکثر فشار سیال مدار مورد استفاده قرار می گیرد تا میزان فشار مجاز را در این دستگاه ها را کنترل کند.

شاسی: در واقع شاسی پایه یا صفحه ای است که همه اجزای بوستر پمپ لئو روی آن سوار می شوند و تمام قطعات را بصورت یکپارچه نگه می دارد. لئو از شاسی با استحکام و دوام بالا در ساخت بوسترهای خود بهره می برد و از مزایای این شاسی ها می توان به این نکته اشاره کرد که حمل و نقل و جابجایی دستگاهی که روی یک شاسی یکپارچه سوار شده، با سهولت بیشتری صورت می گیرد و از بروز ارتعاشات در هنگام کار کرد اجزا، جلوگیری می شود.

خدمات پس از فروش و گارانتی بوستر پمپ لئو

مدت گارانتی بوستر پمپ لئو 24 ماه می باشد و و لازم به ذکر است که شرکت فن آوران تهویه پیام ضمانت و خدمات پس از فروش تجهیزات آبرسانی لئو را در ایران برعهده دارند.

لوگو فناوران تهویه پیام